безпека собак, здоровʼя собак

Що робити, якщо зловили кліща?

Експертний допис від запрошеної гості — кокапу Емі

Привіт, друзі!
З вами на звʼязку експертка Емі і я хочу поділитися з вами важливою історією про те, чому обробка від кліщів — це так важливо для нашого собачого здоровʼя.
З приходом прекрасного теплого періоду року зʼявляються не тільки чудові довгі прогулянки та поїздки на природу з мамою і татом, але й бридкі створіння, які легко чіпляються за нашу шерсть з наміром вгризтись у шкіру. 
Зі мною таке трапилось наприкінці минулої весни: ми поїхали у гарне місце, гралися з людьми, бігали за мʼячиком.
Додому повернулися не самі — з нами додому приїхали 30 кліщів.
Батьки пів ночі світили в мене ліхтариком, намагаючись звільнити від цих паразитів за допомогою саморобного приладу зі шпильки. Добре, що мені щомісяця дають смачну таблеточку для профілактики, тож ці тварюки були вже напівдохлі та не могли заподіяти мені ніякої шкоди.

Фото хаскі

Ось які ризики від кліщів ми маємо:
🤒 ХворобиКліщі можуть передавати бореліоз, ерліхіоз, анаплазмоз та інші захворювання, які можуть серйозно впливати на наше здоров'я.
🤒 Алергічні реакціїУкуси кліщів можуть спричинити алергічні реакції, подразнення шкіри та виразки.
🤒 Токсичні речовиниДеякі кліщі виділяють токсичні речовини під час укусу, що може негативно впливати на наше самопочуття.
Тому якщо ви помітили кліща у свого чотирилапого друга:
📍Якщо невпевнені у своїй спроможності правильно видалити паразита, зверніться до ветеринара. 50-100 грн — це ціна за ваш спокій.
📍Видаляти кліща вдома найкраще за допомогою спеціального викручувальника. Якщо якісь частинки кліща залишаться в тілі собаки, може виникнути запалення. Тому дійте повільно, обережно і точно за інструкцією. Підчепіть кліща прямо біля шкіри, ніби одягніть його на гачок-зачіп. Потім покрутіть разів 3–5, і він залишиться на інструменті.
📍Якщо викручувальника немає, можете спробувати витягнути його пінцетом, ниткою, чи пальцями. Але не стискайте тіло кліща надто сильно, щоб нічого не відірвалось.
📍Не намагайтеся видаляти кліща, заливаючи його спиртом чи олією. Це може призвести до того, що кліщ виділить більше токсинів.
📍Після видалення кліща слідкуйте за будь-якими незвичайними симптомами, такими як висип, подразнення або загальна млявість. Якщо ви помітите щось підозріле, зверніться до ветеринара.
📍Місце укусу обробіть антисептиком: хлоргексидином, перекисом водню або будь-яким іншим ветеринарним антисептичним засобом.
📍Перевіряйте свого песика після кожної прогулянки, особливо в полі, парку чи лісі. Як добре що мої улюблені парки біля дому обробляються регулярно!
Тож друзі, тепер ви знаєте як правильно діяти. Головне будьте уважні та не забувайте про регулярну обробку будь-яким зручним для вас методом: таблетками, ошийниками чи краплями.
Будьте здорові та веселих літніх пригод!