факти про собак

Як працює носик?

Ви колись помічали, як псячий ніс працює зі швидкістю 4–7 вдихів та видихів на секунду?

Якби ви, людиська, спробували провернути такий фокус своїм носом, то ви б вже знепритомніли від гіпервентиляції легень.
Собачий носик — то не цей ваш людський шнобель. У нього є кілька класних фіч:

Собача іграшка


� Ціла купа нюхових рецепторів та цибулин
Нюх — це найсильніше чуття, яке є в собаки. Псячий ніс має в 30 (а у деяких порід і в 50) разів більше рецепторів, ніж людина. А одна восьма мозку собаки — це саме нюхові цибулини, і це пропорційно більше, ніж та ділянка мозку, яка відповідає за людський зір.
🐽 Мокрий ніс
Мокрий носик сприймає запахи краще, ніж сухий, бо молекули запаху розчиняються в цій волозі і краще потрапляють далі. Інколи, щоб краще сприйняти запах, собаки можуть лизьнути його джерело і притиснути язик до піднебіння. Там у них ховається особливий вомероназальний орган.
🐽 Незалежні ніздрі
Поки ви крутите головою туди сюди, щоб розібратися, звідки пахне їжею, песик просто вдихає кожною ніздрею окремо, щоб краще локалізувати запах. А ще, коли пес щось нюхає вперше, то він зазвичай робить це саме правою ніздрею.
🐽 Корисні щілинки
Не все повітря, яке втягується в ніс, йде далі в легені, а частина його виходить через бічні щілинки носика. Таким чином песик може внюхувати більше повітря, ніж йому треба для дихання, а ще створює повітряний вихор, який допомагає “активувати” запахи.
🐽 Датчик тепла
Окрім запаху, собачий носик відчуває тепло. Саме завдяки носику ще сліпі цуценята знаходять маму (факт). Саме завдяки носику ваш пес знаходить вас посеред ночі, щоб вилізти до вас на ліжко (не факт).
❗️До речі, існує думка, що здоровий ніс обовʼязково має бути мокрим та холодним. Але насправді, носик може бути сухеньким та тепленьким, якщо песик:
🐶 ще дитинка
🐶 щойно прокинувся після солодкого сну
🐶 прийшов з вулиці, а на вулиці жарко або навпаки морозно
🐶 стресує або втомився
Тому бережіть собачий ніс, не панікуйте, якщо він сухий, а краще знайдіть для нього нюхальну роботу 💼